Aktualności

1.4.2019

Gwiazdy dla autyzmu - koncert

ZOBACZ SPOT DLA TV KRAKÓW

Artur Andrus i Czesław Mozil
Wiosenny koncert charytatywny
Gwiazdy dla autyzmu

 
All men need a place to live with dignity.
(Każdy potrzebuje miejsca do godnego życia)
Chucka Mangione, Children of Sanchez

 
Od kilku lat kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu w związku
z chęcią niesienia bezinteresownej pomocy 9 kwietnia 2019 roku o godzinie 19.00
w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny z udziałem Orkiestry Wieniawa i gwiazd polskiej sceny muzycznej tj. Artur Andrus, Czesław Mozil, Zuza Jabłońska.

To nie pierwsza taka inicjatywa Stowarzyszenia Przyszłość mająca na celu pomoc Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, gdzie kolejny raz Orkiestra Wieniawa da się poznać jako ta, która przełamuje wszelkie bariery, schematy czy stereotypy.

W koncercie wzięli już udział m.in.
Kayah https://www.youtube.com/watch?v=QKk2LBsSnAE
czy Andrzej Sikorowski https://www.youtube.com/watch?v=cfZgp1umDc0&t=13s.

Tym razem wraz z orkiestrą wystąpią w różnych odsłonach artyści:
Artur Andrus z Zespołem, Czesław Mozil
oraz Zuzanna Jabłońska

znana z programu The Voice Kids Polska. Towarzyszyć im będzie również chór zespołu dziecięcego Fermata i Chór Mała Wieniawa. A wydarzenie to poprowadzi i uświetni swoją osobą Adam Grzanka. Podczas koncertu zostaną wykonane nowe, efektowne aranżacje Mariusza Dziubka, które z jednej strony podkreślają możliwości brzmieniowe orkiestry dętej, a z drugiej – zaskoczą nowatorską interpretacją znanych utworów artystów. Orkiestra Wieniawa rozpocznie koncert piosenką Chucka Mangione Children of Sanchez, której jedna z fraz przyświeca idei koncertu Give me love and understanding I will thrive - Daj mi miłość i zrozumienie a rozkwitnę. A następnie będzie można usłyszeć przeboje i covery wyżej wymienionych artystów.

Jak w poprzednich edycjach Wiosennego Koncertu Charytatywnego Gwiazdy dla Autyzmu, w tym roku również cały dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość. W trosce o zapewnienie najwyższych standardów edukacyjnych dzieciom, pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych.

Jednym z wielu celów koncertu jest promowanie wiedzy na temat autyzmu. Większość z nas nie wie i nie zdaje sobie sprawy, że statystyczna liczba osób diagnozowanych ze spektrum autyzmu rośnie, w tym momencie to już 1 na 10. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu problemowi zostaną zorganizowane punkty informacyjne, w których na wszelkie pytania będą udzielać odpowiedzi specjaliści. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz oraz wystawa prac uczniów.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu oraz bycia niezwykle szczodrym w myśl pomocy potrzebującym.

Barbara Pałetko

Wydarzenie: https://web.facebook.com/events/402452110511528/

Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232
09 kwietnia 2019 roku, godzina 18:00


Bilety: https://biletyna.pl/koncert/Artur-Andrus-z-zespolem-Czeslaw-Mozil-z-Orkiestra-Wieniawa-Gwiazdy-dla-Autyzmu

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego
Patroni: Marszałek Województwa, TVP Kraków
Partnerzy: Orkiestra Wieniawa


Powrót do wszystkich aktualności

© 2022 SOSW pn. Centrum Autyzmu w Krakowie
Strony internetowe: impulsivo.pl