Aktualności

30.6.2020

Konkursy matematyczne w roku szkolnym 2019/20

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie ze Szkoły Podstawowej brali udział w czterech ogólnopolskich konkursach matematycznych. 

24 października 2019 roku zorganizowany został konkurs Maks Matematyczny w którym uczestniczył jeden uczeń z klasy 8. Uczeń Jakub P. zdobył 226 miejsce w kraju i 14 miejsce w województwie małopolskim. 
W nagrodę otrzymał darmowy udział w kolejnej edycji konkursu. 

8 stycznia 2020 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna firmy Olimpus w której brał udział jeden uczeń z klasy 8. Uczeń Jakub P. uzyskał 17 miejsce w kraju. W nagrodę otrzymał dyplom uznania. 

10 stycznia 2020 roku miała miejsce Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych firmy Olimpus w której brało udział dwóch uczniów. Jeden z nich uczęszczał do klasy 6, drugi do 8. Uczeń kl. 6 Stanisław D. zajął 21 miejsce w kraju. Uczeń kl. 8 Jakub P. zajął 23 miejsce w kraju. Obaj chłopcy dostali w nagrodę dyplomy uznania. 

5 marca 2020 zorganizowany został konkurs Maks Matematyczny, uczestniczyło w nim dwóch uczniów. Jeden z nich z kl. 6 Dawid T. zajął 126 miejsce w kraju i 19 miejsce w województwie. W nagrodę otrzymał darmowy udział w kolejnej edycji tego konkursy. Drugi z kl. 8 Jakub P. zajął 216 miejsce w kraju i 16 w województwie małopolskim. 

Zadania konkursowe były trudne, wymagały logicznego myślenia, umiejętności wnioskowania i analizowania. Dwa spośród organizowanych konkursów miały charakter pisemny, dwa odbyły się online na stronie organizatora. Była to dodatkowa trudność dla naszych uczniów. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zainteresowań matematycznych, zapału do przygotowań i oczywiście udziału w konkursach i wspaniałych wyników. 

W nowym roku szkolnym czekamy na kolejnych chętnych do przygotowań i udziału w różnych konkursach i olimpiadach matematycznych. 

Udanych wakacji. 

Jadwiga Rosa - nauczyciel matematykiPowrót do wszystkich aktualności

© 2021 SOSW pn. Centrum Autyzmu w Krakowie
Strony internetowe: impulsivo.pl