Strefa ucznia  »  zdalne Branżowa I st

 

WITAJCIE 

 

Tutaj już niedługo znajdziecie materiały na nauczanie on line. 
Każda z klas ma swoją zakładkę.

 

 


Propozycje stron dla Was, nauczycieli i rodziców:
Serwis dla dzieci i młodzieży zawierający materiały edukacyjne z większości przedmiotów. Do każdego tematu udostępniony jest film pozwalający usystematyzować wiedzę oraz ćwiczenia dotyczące poruszanych w filmie zagadnień i słowniczek z wyjaśniający najważniejsze hasła. Zalecana jest rejestracja, ale można korzystać także bez logowania.
Tutaj dzieci rozwiązują zadania matematyczne bez rejestracji, wystarczy wybrać klasę i zagadnienia, których mają te zadania dotyczyć. Prosto, intuicyjnie, z możliwością sprawdzenia poprawności odpowiedzi.
Serwis działa na podobnych zasadach jak matzoo.pl, choć jest chyba odrobinę mniej intuicyjny. Są za to zadania nie tylko dla dzieci, ale też dla młodzieży i przykładowe arkusze maturalne. Do każdego zadania jest mała pomoc z wytłumaczeniem danych zasad matematycznych i przykładami. Nie potrzeba rejestracji.
Kolejna strona z książkami w formie ebooków i audiobooków. Ale wśród ponad pięciu tysięcy tytułów znajdują się nie tylko lektury szkolne, więc jeśli w domu wszystko już przeczytane, także rodzice mogą z powodzeniem zaglądać do serwisu.
Może nie typowa edukacja, ale zabawa w formie quizów i zagadek z wielu dziedzin wiedzy. Jest tam podział na klasy. Dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej znajdą dla siebie po kilkadziesiąt quizów i zagadek. Można je wypełniać także bez rejestracji w serwisie.
Strona z krótkimi filmami edukacyjnymi z wielu dziedzin wiedzy zakończonymi ćwiczeniami sprawdzającymi wiadomości. Znajdą się także materiały dla najmłodszych dzieci dotyczące np. kształtów czy nauki liczenia. Można korzystać bez zakładania konta.
To 22 tysiące quizów online dla dzieci z klas II-V, ale w przyszłości mają pojawić się zadania także dla starszych dzieci. To wciągająca zabawa zwłaszcza, że pracując dzieci zdobywają punkty, które mogą potem wymieniać na gry czy awatary. Można też rozgrywać pojedynki na wiedzę. Pierwsze 30 dni korzystania z serwisu jest darmowe, potem część materiałów zostaje zablokowana. Roczny koszt dla użytkowników indywidualnych – 60 zł.
Serwis, z którego można korzystać na dwa sposoby: wyszukując quizy lub fiszki na podstawie słów kluczowych lub samodzielnie tworzyć quizy (do tego konieczna jest rejestracja). Największe zasoby stanowią chyba materiały do nauki języka angielskiego, ale inne przedmioty też mają sporo materiałów.
Sam serwis na pierwszy rzut oka wydaje się trochę przestarzały, ale zawiera całe mnóstwo ćwiczeń, zadań, zabaw edukacyjnych z wielu przedmiotów, które znajdziecie pod przyciskiem „przeglądaj aplikacje”. Po wybraniu przedmiotu pojawia się menu z ogromnym wyborem zagadnień i dopiero po wybraniu zagadnienia mamy listę ćwiczeń interaktywnych na konkretny temat. Trzeba trochę poklikać, ale warto. Rejestracja nie jest wymagana.
Serwis raczej dla starszaków i pasjonatów, którzy zamiast oglądać śmieszne filmiki z kotami na youtube, wolą poznawać tajniki chemii, biologii i fizyki. Do wyboru mamy artykuły, filmy oraz doświadczenia. Można z nich korzystać bez rejestracji.
Podobne klimaty czyli ciekawostki fizyki i chemii w naturze albo w… kuchni. Do tego garść informacji  biologii, trochę historii. Wszystko podane w sposób całkiem przyswajalny przez fizyka – Tomasza R
Dzieci, które lubią zmagania z ortografią, ale na wesoło, powinien zainteresować serwis z bezpłatnymi dyktandami. Oczywiście wszystko dzieje się w systemie a na koniec otrzymujemy informację na temat ilości poprawnych i błędnych odpowiedzi. Wchodzimy bez rejestracji.
Kolejny portal z dyktandami dla dzieci z klas I-III. Znajdziecie tam też podstawowe zasady poprawnej pisowni oraz zgadywanki ortograficzne. Odsłona serwisu dla dzieci z klas IV-VII znajduje się TUTAJ. Można korzystać bez rejestracji.
Świetna akcja Wydawnictwa MAC, które wspierając edukację online w tym trudnym czasie, bezpłatnie udostępniło swoje zasoby. Akcja jest świeża, materiały będą dodawane sukcesywnie, ale to adres, który zdecydowanie warto odwiedzać.
Rządowy serwis, który ma wspomóc uczniów, nauczycieli i rodziców w temacie edukacji online podczas społecznej kwarantanny. Strona jest prosta, czytelna i nie wymaga rejestracji. Wybieramy klasę, potem przedmiot i temat z listy.
 

© 2024 SOSW pn. Centrum Autyzmu w Krakowie
Strony internetowe: impulsivo.pl