Aktualności

26.4.2021

Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności

Z radością informujemy, iż Agencja Narodowa Europejskiego Korpusu Solidarności przedłużyła nam ważność Znaku Jakości do 31.12. 2021 roku.

Znak Jakości jest certyfikatem przyznawanym przez Narodową Agencję Europejskiego Korpusu Solidarności, który potwierdza, że organizacja uczestnicząca w projekcie spełnia wszystkie standardy EKS, tak aby zapewnić młodzieży wysokiej jakości projekty solidarnościowe w zgodzie z wartościami i celami EKS.
Centrum Autyzmu jest organizacją goszczącą wolontariuszy zagranicznych.
Projekty Wolontariatu zapewniają młodym ludziom możliwość wykonywania pracy wolontariackiej w kraju lub za granicą. Działania wolontariuszy odpowiadają na ważne potrzeby społeczne, przyczyniają się do wzmacniania społeczności lokalnych i jednocześnie umożliwiają wolontariuszom zdobycie praktycznego doświadczenia, umiejętności i kompetencji niezbędnych do zdobywania nowej wiedzy, rozwoju osobistego, społecznego, obywatelskiego oraz zawodowego.
W praktyce, w przypadku naszego SOSW chodzi przede wszystkim o udzielanie wsparcia nauczycielom w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą na każdym szczeblu edukacyjnym. Uczniowie i wychowankowie CA mają także możliwość bliższego poznania młodych osób z różnych państw i kręgów kulturowych. Obecność tych osób działa bardzo motywująco na zdobywanie wiedzy przez uczniów. Korzyści są obopólne-wolontariusze mają możliwość wykorzystać zdobyte u nas doświadczenie pracy z osobami ze spektrum autyzmu w swoim życiu zawodowym.

https://europa.eu/youth/volunteering/organisation/47291_en

Powrót do wszystkich aktualności

© 2021 SOSW pn. Centrum Autyzmu w Krakowie
Strony internetowe: impulsivo.pl